KONKURS z Językiem Baskijskim!
3 grudnia obchodzony jest Dzień Języka Baskijskiego. Z tej okazji Koło Naukowe Antropologów "Arcana" przygotowuje kilka wydarzeń. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie związanym z językiem baskijskim. Wyzwanie to polega na przedstawieniu w dowolnej formie literackiej (np. opowiadania) lub artystycznej (np. ilustracja, zdjęcie, krótki film) baskijskiego powiedzenia: Izena duena, da (tłum. To, co ma nazwę, istnieje).
Prace prosimy wysyłać na adres: kna.arcana@gmail.com. Na zgłoszenia czekamy do 1 grudnia 2019 r. Planowana data ogłoszenia wyników: 5 grudnia.
Wykład gościnny na Etnologii
Zapraszamy na wykład dr Adriana Mianeckiego pt: Zabójstwo smoka. Elementy mitu założycielskiego w polskim folklorze tradycyjnym. Wykład odbędzie się 25 listopada o godz. 13:00 w naszym Instytucie w sali nr 30.
Spotkanie z cyklu Ścieżki Antropologii Współczesnej
Studenckie Koło Naukowe Etnologów zaprasza na wykład „Rdzenna ludność Amazonii pozostająca w dobrowolnej izolacji”, który wygłosi mgr Paweł Chyc – antropolog zajmujący się etnologią i historią Indian Amazonii.
Wykład obędzie się 23 października o godzinie 15:30 w Instytucie Etnologii w sali nr 30. Zapraszamy!
Spotkanie rekrutacyjne KNA Arcana
Strona o kołach naukowych Etnologii Gdańskiej
Koło Naukowe Antropologów "Arcana" powstało w pierwszej połowie roku 2014. Koło stawia sobie za cel poszerzanie wiedzy naukowej studentów poprzez prowadzenie spotkań dyskusyjnych oraz promowanie i popularyzację etnologii jako atrakcyjnego kierunku studiów prowadzonego na Uniwersytecie Gdańskim (m.in. wśród uczniów szkół wyższych i przyszłych kandydatów na studia).
Koło Arcana realizuje m.in. następujące projekty:
- biuletyn skierowany do szkół licealnych: strona EtnoHoryzontów
- organizacja projektów badawczych (w kwietniu 2017: projekt Wielokulturowe Podlasie)
- organizowanie warsztatów ("Dzień Dziecka po japońsku" wraz z Biblioteką Manhattan w Gdańsku), wykładów gościnnych oraz spotkań dyskusyjnych
- oraz wiele innych.
Serdecznie zapraszamy w czwartek 17 października o godz. 17:00!
Zasady związane z obecnością na zajęciach
Zasady związane z obecnością na zajęciach obowiązujące na zajęciach z Etnologii:
1) Zajęcia na kierunku: ETNOLOGIA na Uniwersytecie Gdańskim mają charakter obowiązkowy, co oznacza że w semestrze w ramach jednego przedmiotu dozwolone są maksymalnie 2 nieusprawiedliwione nieobecności.
2) W przypadku większej niż dozwolona liczby nieobecności, dopuszczenie studenta do zaliczenia przedmiotu jest uzależnione od pozytywnego rozliczenia uzgodnionej z prowadzącą/cym formą odrobienia każdej z nieobecności oraz dostarczenia wiarygodnych usprawiedliwień.
3) W przypadku osób z Indywidualnym Programem Studiów, konieczna jest obecność na minimum 30% zajęć, tj. przynajmniej na 5 zajęciach w semestrze. Najpóźniej do końca października (semestr zimowy) lub do połowy marca (semestr letni) student ma obowiązek poinformowania każdego z prowadzących zajęcia, na które uczęszcza, o posiadanym IPS oraz musi uzgodnić formę i czas odrobienia potencjalnych nieobecności.
Filmiki promujące nasz kierunek Etnologia i Antropologia Kulturowa UG
Zachęcamy do zapoznania się nie z jednym, a dwoma filmikami promującymi nasz kierunek.
Odsyłamy również do następujących stron: Czym jest Etnologia i Antropologia Kulturowa?, Dlaczego warto studiować Etnologię?, oraz do relacji z naszych badań terenowych.
Informator o studiach 2019/2020
Jakie przedmioty są na studiach? Gdzie wyjeżdzają studenci? Kim są wykładowcy? Wszystko na temat studiów etnologii UG znajdziesz w Informatorze o studiach 2019/2020.
Archiwum wydarzeń - lata 2017-2019
Archiwum wydarzeń - rok akademicki 2015/2016
Archiwum wydarzeń - rok akademicki 2014/2015